Robert Fico kormányfő a szlovákiai egyházak képviselőivel találkozott

2010. január 25., címkék: egyház finanszírozás, robert fico, Határon túl, fazekas lászló

Robert Fico miniszterelnök huszonhat bejegyzett szlovákiai egyház és hitközség képviselőjét invitálta munkaebédre január 25-én.  A találkozón szó volt a megfelelő kommunikációról, az egyház és oktatási intézményeinek finanszírozásáról, de a kormány azon igyekezetéről is, hogy az egyházak anyagilag függetlenek legyenek az állami költségvetéstől. A meghívásnak eleget tett Fazekas László, a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház püspöke is.